EKIK Kutatóközpontotjai és az egyetemi innovációs ökoszisztéma bemutatkozása

Az Egyetemi Kutató és Innovációs Központban (EKIK) az egyetemi stratégiai fókuszterületek köré szerveződve hat központban valósítunk meg kiválósági kutatásokat a robotika, mesterséges intelligencia, orvostechnika, kiberbiztonság, okos technológiák és megújuló energiák témákban. Kutatóink nyitottak az innováció minden területe iránt, és fogadják a céges KFI megkereséseket is ugyanúgy, mint a hallgatói kezdeményezéseket, mivel az EKIK a teljes ökoszisztémát támogatja. A KFI projektek megvalósításához a hiányzó szakértelem és humánerőforrás mellett egyedülálló eszközparkot és akár a tőkét is hozzá tudjuk tenni, mivel az Óbudai Egyetem, és benne az EKIK alapkoncepciója, hogy befektet a tudásba és a tehetségbe, legyen szó hallgatói innovációs ötlettől, spin-off cégről vagy nagyvállalati stratégiai partnerségről. Prof. Dr. Haidegger Tamás, az EKIK főigazgatója bemutatta az EKIK Kutatóközpontotjait és az egyetemi innovációs ökoszisztéma fő pilléreit, amelyek az Egyetem fővárosi és vidéki kampuszai mellett a 3 Tudományos és Innovációs Park, az Obuda Uni-Venture Capital (OUVC) és a frissen létrehozott Initium Venture Labs technológia transzfer cégek.