Kiválósági Kutatók

2022-2026

Distinguished Professor:

Amir H. Gandomi az Adattudomány professzora és az ARC DECRA ösztöndíjasa a University of Technology Sydney Műszaki és Informatikai Karán. Mielőtt az UTS-hez csatlakozott, Gandomi professzor az amerikai Stevens Institute of Technology adjunktusa és a Michigan State University BEACON központjának (USA) kiemelt kutatója volt. Prof. Gandomi több mint háromszáz folyóiratban megjelent cikket és 12 könyvet publikált, amelyeket együttesen több mint 31 000 alkalommal idéztek (H-index = 81). Öt egymást követő évben, 2017 és 2021 között a legbefolyásosabb tudományos elmék között tartják számon, és a Highly Cited Researcher díjjal (a publikációk 1%-a és a kutatók 0,1%-a) ismerik el.

A GP bibliográfiában több mint 15 000 kutató közül a 17. helyen szerepel, és a Stanford Egyetem által vezetett tanulmány alapján az 59. legnagyobb hatású kutató a mesterséges intelligencia és képfeldolgozás területén. Prof. Gandomi több rangos díjat kapott kutatási kiválóságáért és hatásáért, például a 2022-es Walter L. Huber-díjat, amely az építőmérnöki tudományok valamennyi területén a legmagasabb szintű, pályakezdő kutatói díjként ismert. Több rangos folyóiratban, például az AE of IEEE TBD, IEEE Networks és IEEE IoTJ folyóiratokban volt társszerkesztő, szerkesztő és vendégszerkesztő. Prof. Gandomi aktívan részt vesz főelőadások és meghívott előadások megtartásában. Kutatási területe a globális optimalizálás és a (nagy) adatelemzés, különösen a gépi tanulás és az evolúciós számítások felhasználásával.

Citations: 31354
Hirsch index 81

https://profiles.uts.edu.au/Amirhossein.Gandomi

Seyedali Mirjalili professzor az ausztráliai Torrens Egyetem Mesterséges Intelligencia Kutatási és Optimalizálási Központjának alapító igazgatója. Nemzetközi szinten elismert az optimalizálás és a rajintelligencia területén elért eredményeiért, többek között a szintetikus intelligencia szempontjából az első algoritmusok készletéért – ami radikális eltérés a természetes rendszerek tipikus értelmezésétől -, valamint egy szisztematikus tervezési keretrendszerért, amely megbízhatóan benchmarkolja, értékeli és javasolja a számítási szempontból olcsó robusztus optimalizációs algoritmusokat.

Prof. Mirjalili több mint 300 publikációt tett közzé, több mint 50 000 idézéssel és 77-es H-indexszel. 1%-ban szerepel a magasan idézett kutatók listáján, és a Web of Science három egymást követő évben a világ egyik legbefolyásosabb kutatójának nevezte. A The Australian újság 2021-ben Ausztrália legjobb kutatójának nevezte őt három területen: a mesterséges intelligencia, az evolúciós számítás és a fuzzy rendszerek területén. Prof. Mirjalili az IEEE rangidős tagja, és több mesterséges intelligenciával foglalkozó folyóirat szerkesztője, köztük a Neurocomputing, Applied Soft Computing, Advances in Engineering Software, Computers in Biology and Medicine, Healthcare Analytics, Decision Analytics és Applied Intelligence. Kutatási területei közé tartozik az optimalizálás, a rajintelligencia, az evolúciós algoritmusok és a gépi tanulás.

Citations: 54663
Hirsch index: 77

https://seyedalimirjalili.com/

Andrea De Gaetano biomatematikus, 2001 óta a CNR kutatási igazgatója (rendes professzor), jelenleg a CNR Biomedikai Kutatási és Innovációs Intézetének igazgatója. Végzettségét tekintve baleseti sebész (Olaszország), az alkalmazott matematikából szerzett M.Sc. (USA) és Ph.D. (Franciaország) fokozatot, olasz ügyvédi engedéllyel rendelkezik, és az Óbudai Egyetemen (Budapest) Doctor Honoris Causa (statisztika) címet kapott. A Mahidol Egyetem Matematikai Statisztika Tanszékének adjunktusa, Bangkok, Thaiföld.

Kutatási területe az élettani rendszerek matematikai modellezése ODE-kkel, sztochasztikus és tört differenciálegyenletekkel, valamint a modell paramétereinek kísérleti megfigyelésekből történő becslése. Eddig több mint 200 teljes terjedelmű tanulmányt publikált nemzetközi, lektorált folyóiratokban, nagyrészt az energia-anyagcsere matematikai modellezésével kapcsolatban (Google Scholar mérések: 250 dokumentum, 9879 idézet, h-index 44). Matematikai statisztikát tanított az urbinói, a koppenhágai és a bangkoki Mahidol Egyetemen. Kutatásaihoz mintegy 4,5 millió eurós támogatást kapott az Európai Bizottság által finanszírozott FP és H2020 projektek, valamint számos olasz projekt (Kutatási Minisztérium, Védelmi Minisztérium) révén. Az Európai Matematikai és Elméleti Biológiai Társaság elnöke, valamint olasz nemzeti tudományos delegált a NATO STO Human Factors and Medicine Panel és az Európai Védelmi Ügynökség Captech Simulation testületében.

Google Scholar
Citations: 9882
Hirsch index: 44

www.biomatematica.it

Consolidator Excellence Researcher:

Dr. habil. Szilágyi László, az Óbudai Egyetem docense. Kutatási területe a képfeldolgozás, mintafelismerés, mesterséges intelligencia és bioinformatika. 23 lektorált folyóiratcikket és több mint 100 nemzetközi konferencia előadást publikált, több mint 31-es impakt faktorral, több mint 800 független idézéssel és 13-as h-indexszel.

Kétszeresen elnyerte a Magyar Tudományos Akadémia Bolyai János Kutatási Ösztöndíját (2010 2018). 2015 óta tagja az Asia-Pacific Neural Network Society (APNNS) szervezetnek, 2012 óta pedig az évente megrendezésre kerülő International Conference on Modeling Decisions in Artificial Intelligence (MDAI) programbizottsági tagja. Emellett társalapítója a HandInScan ZRT nevű startup vállalkozásnak. Hungary ( www.handinscan.com), amely többszörösen díjnyertes technológiát kínál a kórházi fertőzésellenőrzéshez.

Citations: 4618
Hirsch index: 25

Kristály Sándor erdélyi magyar matematikus, egyetemi tanár. 1997-ben végezte a Babeș–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) matematika szakát, 1998–2003 között tanársegéd a BBTE matematika és informatika karán. 2003-ban megszerezte a doktori címet matematikából. 2003–2007 között adjunktus a BBTE közgazdaságtan és gazdálkodástudományi karának sepsiszentgyörgyi kihelyezett tagozatán.

2007-től egyetemi docens, 2013-tól pedig egyetemi tanár ugyanott. 2016-tól az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Kara Alkalmazott Matematikai Intézetének egyetemi tanára is. Kutatási területe: variációszámítás, kritikus pontok elmélete, geometriai analízis, Riemann-Finsler geometria.

Citations: 2292
Hirsch index: 28

https://alexandrukristaly.wordpress.com/

Starting Excellence Researcher:

Amir Mosavi adattudós. Mérnöki tanulmányait a londoni Kingston Egyetemen végezte, és alkalmazott informatikából doktorált. A Norvég Tudományos és Technológiai Egyetemen, a weimari Bauhaus Egyetemen (Németország) és az Oxford Brookes Egyetemen (Egyesült Királyság) volt posztdoktori ösztöndíjas. Vendégkutató volt a Queenslandi Műszaki Egyetemen, a TU-Dresdenben és a Norvég Élettudományi Egyetemen, nemrégiben pedig a Német Mesterséges Intelligencia Kutatóközpont vendégprofesszora.  

Kutatási területe az alkalmazott gépi tanulás. A Green-Talent díj, Alexander von Humboldt-díj, UNESCO Young Scientist Award, Alain Bensoussan ösztöndíj, GO STYRIA díj, észt Dora Plus ösztöndíj, Estophilus ösztöndíj, Future Talent TU Darmstadt, World Academy of Sciences UNESCO díj, Marie Curie, Endeavour-Australia Leadership, Talented Young Scientist díj, valamint az European Research Consortium for Informatics and Mathematics Fellowship kitüntetettje. Munkásságát számos teljes terjedelmű cikkben publikálta különböző nemzetközi szakfolyóiratokban. 2019 óta szerepel a legjobb 2%-os tudósok listáján.

Google Scholar
Citations: 18000
Hirsch index: 70

Drexler Dániel András villamosmérnök (MSc, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, BUTE), biomérnök (MSc, BUTE), alkalmazott matematikus (MSc, BUTE), PhD fokozatot szerzett villamosmérnöki tudományokból (BUTE). Az Óbudai Egyetem John von Neumann János Informatikai Karának egyetemi docense, az Óbudai Egyetem Fiziológiai Szabályozási Kutatóközpontjának helyettes vezetője.

Kutatási területe a fiziológiai rendszerek matematikai modellezése, pozitív rendszerek szabályozása, impulzív rendszerek szabályozása. 127 publikációja jelent meg (folyóiratcikkek, konferencia-kiadványok és könyvfejezetek), Google ösztöndíjas mérőszámai a következők: 1103 idézettsége, h-indexe 17. Az Óbudai Egyetem két K+F projektjének alprojektvezetője. Tanított a BUTE-n, jelenleg az Óbudai Egyetemen tanít. Az IEEE Hungary Section tagságfejlesztési felelőse, az IEEE Hungary Section alelnöke és az IEEE Systems, Man, and Cybernetics Hungary Chapter titkára.

Google Scholar
Citations: 1103
Hirsch index: 17

2023-2027

Distinguished Professor:

Habib Zaidi a Genfi Egyetemi Kórház főfizikusa és a PET műszerek és idegképalkotás laboratóriumának vezetője, valamint a Genfi Egyetem orvosi karának rendes professzora. Emellett a Groningeni Egyetem (Hollandia) és a Dél-dániai Egyetem (Dánia) professzora. Kutatásait a Svájci Nemzeti Alapítvány, az Európai Bizottság, magánalapítványok és az ipar támogatja (összesen 8,8 millió USD), és a hibrid képalkotó műszerek (PET/CT és PET/MRI), a számítógépes modellezés, a sugárzásdozimetria és a mélytanulás témakörében végez. Vendégszerkesztője volt 13 szakfolyóirat különszámának, alapító főszerkesztője (tudományos) a British Journal of Radiology (BJR)|Open folyóiratnak, az orvosi fizika főszerkesztő-helyettese, valamint tagja az orvosi fizika és az orvosi képalkotás vezető folyóiratainak szerkesztőbizottságának. Az IEEE, az AIMBE, az AAPM, az IOMP, az AAIA és a BIR ösztöndíjasa lett. A kvantitatív PET-képalkotás területén elért tudományos eredményeit társai is elismerik, mivel számos díj és kitüntetés birtokosa, köztük a rangos (100 000$) 2010-es kuvaiti Alkalmazott Tudományok Díja (Közel-Kelet Nobel-díjaként ismert) és az Iráni Tudományos és Technológiai Kutatószervezet (IROST) által odaítélt 2019-es Khwarizmi Nemzetközi Díj.

Zaidi professzor több mint 160 nemzetközi szintű előadás és beszélgetés meghívott előadója volt, több mint 385 szakmailag lektorált cikk szerzője neves folyóiratokban, és négy tankönyv szerkesztője.

Citations: 19600
Hirsch index: 73

https://www.researchgate.net/profile/Habib-Zaidi

Peng Shi received the PhD degree in Electrical Engineering from the University of Newcastle, Australia, the PhD degree in Mathematics from the University of South Australia, the Doctor of Science degree from the University of Glamorgan, UK, and the Doctor of Engineering degree from the University of Adelaide, Australia. He is now a Distinguished Professor at the School of Electrical and Mechanical Engineering, and the Director of Advanced Unmanned Systems Laboratory, at The University of Adelaide, Australia. His research Peng Shi az ausztráliai Newcastle-i Egyetemen szerzett PhD fokozatot villamosmérnöki tudományokból, a Dél-Ausztráliai Egyetemen matematikából, az Egyesült Királyságban a Glamorgani Egyetemen a tudományok doktora címet, az ausztráliai Adelaide-i Egyetemen pedig a mérnöki tudományok doktora címet.

Jelenleg az ausztráliai Adelaide-i Egyetem Villamosmérnöki és Gépészmérnöki Karának elismert professzora és a fejlett pilóta nélküli rendszerek laboratóriumának igazgatója. Kutatási területe a rendszer- és irányításelmélet, valamint az autonóm és robotizált rendszerekre, a kiber-fizikai rendszerekre és a többágenses rendszerekre vonatkozó alkalmazások. 2023-ban megkapta a Ramesh Agarwal Life-time Achievement Awardot a Nemzetközi Mérnöki és Technológiai Intézettől, 2022-ben a MA Sargent Medal Awardot az Engineers Australia-tól, 2019-2022-ben a The AUSTRALIAN Research Review-tól a Life-time Achiever Leader-Board and Field Leader kitüntetést, 2014-2022-ben a Thomson Reuters-től a Highly Cited Researcher elismerést, 2020-ban a The University of Adelaide-től a Outstanding Research Achievement Awardot, 2018-ban a Chancellor’s Medal for Outstanding Research Performance-t az ausztrál Victoria University-től. Számos Best Paper-díjat kapott, többek között az IEEE SMC Society Andrew Sage Best Transactions Paper Awardját 2016-ban, a Signal Processing 2009-ben a legtöbbet idézett tanulmány díját, valamint az International Conference on Machine Learning and Cybernetics 2019-ben a Lotfi Zadeh Best Paper Awardját. Jelenleg az IEEE Transactions on Cybernetics főszerkesztője, az IEEE Access vezető szerkesztője, és számos folyóirat szerkesztőségi tagja, köztük az Automatica és az IEEE Transactions on (Artificial Intelligence, and Circuits and Systems). Szakmai szolgálatai közé tartozik továbbá a Nemzetközi Rendszer- és Kibernetikai Tudományos Akadémia elnöke, az IEEE SMC Society alelnöke és az IEEE SMC Society Distinguished Lecturerje. Az IEEE, az IET, az IEAust és a CAA tagja, valamint az Európai Akadémia tagja.

https://www.adelaide.edu.au/directory/peng.shi

Consolidator Excellence Researcher:

Tamás Haidegger received his MSc degrees from the Budapest University of Technology and Economics (BME) in Electrical Engineering and Biomedical Engineering, then PhD in medical robotics. He received habilitation from Óbuda University in 2022. His main field of research is on medical technologies, control/teleoperation of surgical robots, image-guided therapy and digital health technologies. Currently, he professor at Óbuda University, serving as the director of the University Research and Innovation Center (EKIK), and as the technical lead of medical robotics research at the Antal Bejczy Center for Intelligent Robotics. Besides, he is a research area manager at the Austrian Center of Medical Innovation and Technology (ACMIT), working on minimally invasive surgical simulation and training, medical robotics and usability/workflow assessment through ontologies. Tamás is the co-founder of a university spin-off—HandInScan—focusing on objective hand hygiene control in the medical environment, member of the World Health Organization POPS group. He is an active member of various other professional organizations, including the IEEE Robotics and Automation Society (serving as an associate VP), IEEE SMC, IEEE EMBS, IEEE SA and euRobotics aisbl, holding leadership positions in the IEEE Hungary Section as well. He is a national delegate to the ISO TC299 standardization committee focusing on the safety and performance of medical robots and the ISO TC 304 working on hand hygiene and patient safety standards, furthermore, involved in the IEEE Global Initiative on Ethics of Autonomous and Intelligent Systems. He is co-Editor-in-Chief of Acta Polytechnica Hungarica and Associate Editor to the IEEE Trans. on Medical Robotics and Bionics, the IEEE Robotics and Automation Magazine and the Intl. J. of Computer Assisted Radiology and Surgery. Tamas is the author and co-author of over 300 scientific papers, books, articles across the various domains of biomedical engineering, with over 4000 independent citations to his work. He has been running a professional blog on medical robotic technologies for over 15 years: surgrob.blogspot.com.

Contact details:

Tamás Haidegger
Email: haidegger@ieee.org
Phone: +1-650-6915686
Researchgate: https://www.researchgate.net/profile/Tamas-Haidegger
Personal website: http://surgrob.blogspot.com/

Citations: 4400+
Hirsch index: 33

2024-2028

Distinguished Professor:

C. L. Philip Chen a Dél-kínai Műszaki Egyetem Számítástechnikai és Mérnöki Főiskolai Karának tanszékvezető professzora és dékánja. Az IEEE, az AAAS, az IAPR, a CAA és a HKIE tagja, az Academia Europaea (AE), valamint az Európai Tudományos és Művészeti Akadémia (EASA) tagja. A rendszerek és kibernetika, valamint a gépi tanulás területén elért hozzájárulásáért 2018-ban megkapta az IEEE Norbert Wiener-díjat, valamint az IEEE Joseph G. Wohl Outstanding Career Awardot, továbbá 2014-ben és 2018-ban az IEEE Transactions on Neural Networks and Learning Systems két alkalommal is elnyerte a legjobb tranzakciós tanulmányok díját, és a Clarivate Analytics 2018-2022 között a Clarivate Analytics által magasan hivatkozott kutatók közé tartozik. Jelenlegi kutatási területe a kibernetika, a rendszerek és a számítógépes intelligencia. Az IEEE Transactions on Cybernetics főszerkesztője, az IEEE Transactions on Systems, Man, and Cybernetics főszerkesztője volt: Systems, az IEEE Systems, Man, and Cybernetics Society elnöke.

Citations: 61219
Hirsch index: 117

https://www.ieeeiciea.org/2023/Prof.PhilipChen.html

Consolidator Excellence Researcher:

Prof. Kövecses József a McGill Egyetem Gépészmérnöki Tanszékének tagja és a CIM Alkalmazott Dinamikai Csoportjának igazgatója. Fő kutatási területe a mechanikai rendszerek modellezése, dinamikája, szimulációja és szabályozása. Ezeken a területeken számos kutatási projektet vezetett, számos publikációt jelentetett meg, és részt vett rangos folyóiratok és konferenciák szerkesztőbizottságainak és tudományos bizottságainak munkájában. Háromszor nyerte el a legjobb tanulmányok díját, 2018-ban pedig Kanada főkormányzója átadta neki a Synergy Award for Innovation díjat.

Citations: 2404
Hirsch index: 27

Galambos Péter oklevelet kapott és Ph.D. gépészmérnöki diplomát szerzett a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME) 2006-ban és 2013-ban. 2007 és 2008 között a Toshiba Vállalati Kutatási és Fejlesztési Központ kutató gyakornoka volt, majd csatlakozott az MTA Számítástudományi és Ellenőrzési Intézetéhez (MTA-SZTAKI), ahol 2010 és 2012 között „Fiatal Kutató” a Magyar Tudományos Akadémia ösztöndíja. 2011-től 2015 végéig csapatvezetőként tevékenykedett az MTA SZTAKI-ban és koordinálta a VirCA VR rendszer és annak kutatási alkalmazásainak fejlesztését. 2013-ban csatlakozott az Óbudai Egyetemhez, ahol robotikával kapcsolatos K + F tevékenységekben és oktatásban vesz részt. Egyetemi docens, kinevezték Bejczy Antal Intelligens Robotikai Központ igazgatójává (Óbudai Egyetem, Budapest). Jelenlegi kutatási területe a telerobotika, a hálózatba kapcsolt vezérlőrendszerek, a nemlineáris és késleltetett visszacsatolási rendszerek és a 3D virtuális valóság alapú együttműködés.

Citations: 1888
Hirsch index: 23

Starting Excellence Researcher:

Eigner György az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Karának dékánja, az Egyetem Zsámbéki Tudományos és Innovációs Parkjának szakmai vezetője, több hazai és nemzetközi projekt kutatója, vezető kutatója, valamint a Kar Kórháztechnikai és Orvostechnikai Mérnök mesterképzésének szakfelelőse. Kutatási területe a kiberorvosi rendszerek, élettani szabályozások, mesterséges intelligencia alkalmazások – mely területeken több, mint 150 tudományos és ismeretterjesztő publikáció szerzője, társ-szerzője. Több nemzetközi kiadvány rész-szerkesztője, valamint az IEEE, IFAC, MTA Köztestület, EMBC, MRK ITB szervezetek tagja, vagy tisztségviselője.

Citations: 894
Hirsch index: 15