Sikeresen elindult az EKIK Szakmai Műhelysorozat!

2024. december 4-én került megrendezésre az EKIK Szakmai Műhelysorozat első eseménye, amely egy igazán inspiráló és tartalmas délutánt adott a résztvevőknek. Az Egyetemi Kutató és Innovációs Központ célja ezzel a kezdeményezéssel az, hogy platformot teremtsen az EKIK kutatói számára, ahol megoszthatják egymással kutatásaikat, tapasztalataikat, és ezzel együtt interdiszciplináris közösség formálódjon.

Az esemény indítása – Elő-Mikulás koccintás

Az esemény egy hangulatos koccintással indult az F09 előcsarnokában, ahol a résztvevők kötetlen beszélgetéssel hangolódtak a délután tudományos programjára. Az Elő-Mikulás alkalmából szervezett rövid, de kellemes találkozás lehetőséget adott arra, hogy a kutatók informális keretek között beszélgessenek egymással.

A tudományos program

A koccintás után kezdetét vette az első műhely hivatalos programja. A rendezvény során öt izgalmas és változatos témájú előadást hallhattunk az EKIK különböző kutatóközpontjainak képviselőitől.

  1. Hidrogén Kutatóközpont bemutatkozása – A hidrogéntechnológiák tudományos alapjai
    A Hidrogén Kutatóközpont előadása betekintést nyújtott a hidrogén alapú technológiák világába, bemutatva a terület tudományos hátterét és innovációs potenciálját.
  2. Pamuki-Puskás Melánia (PhysCon) – Zajbecsléssel kapcsolatos kutatások
    Puskás Melánia izgalmas kutatása a zajbecslés témakörében hozzájárult a PhysCon interdiszciplináris jellegének bemutatásához, és izgalmas új szempontokra is felhívta a figyelmet.
  3. Dénes-Fazakas Lehel (PhysCon) – Vércukorszint-becslő algoritmusok bemutatása
    Az egészségügyi innovációk iránt érdeklődők figyelmét Dénes-Fazakas Lehel kötötte le, aki a vércukorszint-becslő algoritmusok fejlesztéséről és azok alkalmazási lehetőségeiről tartott előadást.
  4. Piricz Tamás (BARK) – A Furuta-ingával kapcsolatos kutatások
    A Furuta-inga egy különleges és izgalmas kutatási terület, amelyet Piricz Tamás mutatott be részletesen, felvázolva az inga működésének elméleti alapjait és gyakorlati alkalmazásait.
  5. Zrubka Zsombor (HECON) – Egyetemi rangsorok és D1 publikáció bemutatása
    Zrubka Zsombor előadása a Scientometrics folyóiratban megjelent, egyetemi rangsorokkal kapcsolatos D1 publikációját ismertette, amely komoly érdeklődést váltott ki a résztvevők körében.

Interaktív viták és beszélgetések

Az előadások 10-15 perc hosszúságúak voltak, majd minden témát rövid vitával és beszélgetéssel folytattunk. Az interaktív formátum lehetőséget adott a résztvevőknek, hogy kérdéseket tegyenek fel, és értékes szakmai párbeszédek alakuljanak ki.

A program zárása

A programot 18:00 körül zártuk le, de a résztvevők többsége még ezt követően is szívesen folytatta a beszélgetéseket. Az esemény nemcsak a kutatási eredmények bemutatására adott kiváló alkalmat, hanem megalapozta a jövőbeli együttműködések és szakmai kapcsolatok kiépítését is.

Köszönet mindenkinek

Köszönjük mindenkinek, aki részt vett az első EKIK Szakmai Műhelyen, és hozzájárult ahhoz, hogy a rendezvény sikeres legyen! A következő műhely időpontja 2025. január 16-a.  Reméljük, hogy hasonlóan inspiráló programmal folytathatjuk ezt az ígéretes sorozatot.

Találkozzunk legközelebb is! 🌟